User Login
Flag RO - LEI
PENTRU ORICE PROBLEMA:
M-F: 09:30 - 17:30 (GMT +2)
+4 0759 030 031

CARIERE

SIDEBAR

SOCIAL MEDIA SPECIALIST

Căutăm coleg/colegă pentru postul de Social Media Specialist. Te consideri o persoană comunicativă, organizată, implicată, pasionată de fashion? Atunci eşti exact ceea ce căutăm!

Poziţie: Social Media Specialist

Tipul jobului: Full Time, Bucureşti

Nivelul jobului: Entry Level - Primii 3 ani de experienţă / Mid Level - 3-5 de experiență

Cerințe:

  • Studii superioare
  • Bună cunoaștere a Facebook, Google+, Twitter, Pinterest, Instagram
  • Abilități de content writer cu experiență în producerea de conținut specific rețelelor sociale
  • Abilități de comunicare excelente
  • Limbi straine: engleza – fluent
  • Problem solver
  • Cunoștințe foarte bune de operare PC: MS Office
  • Reprezintă avantaj cunoștințe de SEO
  • Persoană dinamică, creativă, flexibilă, entuziastă, organizată și atentă la detalii
  • Capacitate de analiză și sinteză

Responsabilități:

  • Concepe, implementează și optimizează campanii de promovare pe rețelele de socializare
  • Dezvoltă și menține relații win/win cu bloggeri, vloggeri, instagrameri și alte categorii de influenceri online pentru a crește vizibilitatea brandului
  • Menține legatura cu clienții si preia comenzile transmise de acestia prin email, Facebook și Instagram
  • Consiliază clienții folosind platforma de chat de pe site
  • Oferă  informații relevante și corecte despre produsele comercializate pe site-ul nostru
  • Analizează și identifică modalități de optimizare a experienței online si offline a clienților
  • Participă la organizarea și promovarea evenimentelor
  • Research si suport administrativ.

Cum vei fi motivat:

  • vei lucra într-un mediu creativ si modern
  • posibilitate de dezvoltare profesională intr-un domeniu de viitor: e-commerce
  • vei face parte dintr-o echipă tânără, entuziastă și pusă pe fapte mari
  • ți se vor pune la dispoziție toate instrumentele de care ai nevoie
  • salariu motivant

Dacă te potrivești descrierii, trimite-ne CV-ul tău pe [email protected]
Termen-limită pentru primirea CV-urilor: 06 Aprilie 2018.

Formular de aplicare

Nume*:

Telefon*:

CV*: (pdf or .docx)

CAPTCHA Image
Cod de securitate*: (schimba imaginea)

SUS SUS